Yükleniyor
Ana Sayfa Hakkımızda Ödeme İletişim
Üye Ol / Giriş Yap
Sipariş Takibi
Antoryum Bakımı

Saksıda Antoryum Bitkisi Bakımı

Saksıda antoryum bitkisi halk dilinde diğer isimleri anthurium, mum çiçeği yada antrium dur. Antoryum bitkisi ev ortamında en kolay yetiştirebileceğimiz saksı çiçekleri arasındadır. Kırmızı çiçekleri ve parlak yeşil yaprakları ile her evin vazgeçilmez çiçekleri arasındadır.

Antoryum bitkisi doğrudan güneş istemeyen aydınlık ve loş ortamları seven bir bitkidir. Çok aşırı soğuk yada sıcaklar bitki kök ve yapraklarına zarar vermektedir. Özellikle yaz aylarında yapraklarının cam arkasında durmamasına özen gösterilmelidir. Antoryum bitkilerinde saksı değişimi 2 senede bir sağlanması gerekmektedir. Saksı değişiminde köklerin zedelenmemesi ve taze toprak ila edilerek 2 numara büyük saksıya dikilmesi uygundur. Saksı değişimi için en uygun mevsim nisan - mayıs aylarıdır.

saksıda antoryumsepette antoryum

Sulaması yaz aylarında haftada 2 defa bol su kış aylarında ise 10 günde bir defa normal bir şekilde sulamaktır. Antoryum çiçekleri aşırı sulandığında yaprakları koyu kahverengi şekli alarak çürümektedirler. Antoryum bitkisinde en önemli faktörlerden biriside özellikle kış aylarında bulunduğu ortamın 12 °C den aşağı olamaması gerekmektedir. Özellikle kış aylarına doğru sararmış yada yaşlanmış yaprakları çiçek budama makası ile budanırsa ilk baharda daha gür bir şekilde açacaktır.

Unutmayınki birkilet çocuklarımız gibidir. Antoryum bitkiside diğer bitkiler gibi sadece su vermek ile bitki bakımı olmaz. Çocuğunuzla nasıl her gün ilgileniyorsanız bitkinizede gereken ilgi ve özeni gösterirseniz oda memnuniyetini size bol bol çiçek açarak gösterecektir.